Yukarı kaydır


CCTV ve Video Kontrol

CCTV, Video gözetim sistemleri işletme güvenlik riskine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak tesis edilmektedir. Amaç potansiyel riskin oluşmasını önlemek, süreç takibi veya sonrasında olayın analizini yapmaya sağlayacak görüntülerin depolanmasıdır.cctv

Video gözetim sistemlerinin sistem mimarisinde, teknolojik gelişmelere paralel olarak analog sistemlerden network (IP) sistemlere doğru hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Günümüzde üretim veya güvenlik amaçlı gerçek zamanlı izleme, olay analizleri, uzak erişim, mobil izleme ve önceki tarihlere ait görüntülere dönüp değerlendirme yapma ihtiyacı teknolojideki bu gelişmeler sayesinde kolayca sağlanabilmektedir.

İhtiyaca özel olarak tanımlanmış saha kameraları ve güvenlik senaryosuna bağlı olarak tasarlanmış sistem merkezi ve istemciler CCTV sisteminin ana bileşenleridir. Kameralardan merkeze veya istemcilere iletilecek görüntülerin kesintisiz ve istenen kalitede olması seçilen CCTV ekipmanları kadar kurulacak altyapının kalitesine de bağlıdır. Bu nedenle tesis edilecek altyapı, özellikle IP CCTV sistemlerinin temel bileşenlerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

Video gözetim sistemlerinin, güvenlik ve yönetim senaryosuna bağlı olarak geçiş kontrol, plaka okuma, yangın alarm, bina otomasyon vb. sistemler ile entegrasyonu yapılarak işletmenin bir bütün olarak yönetilmesi sağlanabilmektedir.

Video Gözetim Sistemlerinde kullandığımız ürünler;

  • Axis video gözetim sistemleri
  • Siemens video gözetim sistemleri
  • Bosch video gözetim sistemleri
  • Panasonic video gözetim sistemleri
  • Seetec video yönetim yazılımı

CCTV Sistemi Merkez Ekipmanları


Kameralar


AXIS Kamera ve Aksesuarları AXIS Kamera ve Aksesuarları

CCTV Yönetim ve Entegrasyon Yazılımları


Seetec Cayuga CCTV Yazılımı Seetec Cayuga CCTV Yazılımı

Switch Üniteleri


Genel Dokümanlar


AXIS Genel Dokümanları AXIS Genel Dokümanları